Moda i już!

Jerzy Antkowiak, Ewa Paroll, Barbara Hoff, Grażyna Hase – to tylko niektóre nazwiska projektantów, których kolekcje znalazły się na wystawie „Modna i już! Moda PRL” w Muzeum Narodowym w Krakowie. PRL kojarzy nam się dziś z szarością, bezbarwnością i brakiem towaru na sklepowych półkach. Co innego PRL-owska moda! Wystawa udowadnia, że w ubiorach nie tylko dominował kolor, ale także wzór, krój a przede wszystkim pomysł.
Dzwony, kombinezony, czy ekstrawaganckie nakrycia głowy – o eksponatach z wystawy w krakowskim Muzeum z pewnością marzy dziś niejedna, polska blogerka modowa. W doskonale zaaranżowanych przestrzeniach poszczególnych sal muzealnych można obejrzeć kostiumy wieczorowe, codzienne sukienki, suknie ślubne, kombinezony a także kapelusze i torebki, doskonale dopełniające całość PRL-owskiej stylizacji. Specjalna przestrzeń została także wydzielona dla sukni ślubnych, których „pokaz” otwiera wystawę.
Wystawa pokazuje, że Polki w PRL-u doskonale radziły sobie z niedostatkiem doganiając międzynarodowe trendy. Moda lubi wracać – myślę, że niejedna z nich w większości rzeczy prezentowanych na wystawie, bez problemu wyszłaby dziś na ulicę.
Z przyjemnością odwiedziłam wystawę w Krakowie do czego zachęcam także Was! Spieszcie się – wystawę można oglądać jeszcze przez miesiąc!

Modna i już! Moda w PRL
Od 19 grudnia 2015 roku do 17 kwietnia 2016 roku
Muzeum Narodowe w Krakowie

przestrzen_modna_1
przestrzen_modna_4
przestrzen_modna_6

z19403344IER,Muzeum-Narodowe-w-Krakowie--Wystawa--Modna-i-juz--
zoltamodna_i_juz_moda_prl_katalog_okladka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *