Papier uber alles!

Czy papier to dobry temat do dyskusji i czy warto świętować dzień papieru? 16 kwietnia warszawskie Muzeum Etnograficzne udowodniło, że tak. A wszystko za sprawą wyjątkowo papierowego organizatora: magazynu „Zwykłe Życie”. Papier, papier i jeszcze raz papier pojawił się w różnych formach podczas wyjątkowych i pierwszych takich targów. Papier królował!

Podczas jednodniowego święta papieru na targach pojawili się polscy wydawcy, producenci różnorodnych wyrobów papierniczych a także sami artyści. Uczestnicy targów dyskutowali nad użytecznościa i rolą papieru we współczesnym świecie. Pytań w końcu jest wiele. Czy nowe technologie mogą zniszczyć papier, tak, że za kilka lat wszyscy będą korzystać wyłącznie z e-booków? Póki co to z pewnością niemożliwe. Zainteresowanie papierowymi wyrobami podczas targów było ogromne. Odwiedzający targi mogli obejrzeć wystawy eksponatów gromadzonych przez miłośników papierowego dizajnu: od plakatów, komiksów, archiwalnych magazynów aż po pudełka po zapałkach. Wśród wystawców znaleźli się m.in.: Wydawnictwo Dwie Siostry, Papierniczeni, NEBO, FOLIO oraz One Ones Creative Studio ze swoimi tyvekowymi cudeńkami.

Agata Napiórska – pomysłodawczyni wydarzenia i redaktor naczelna magazynu „Zwykłe Życie” tak wypowiada się o wydarzeniu: „Od trzech i pół roku razem z Martą Mach wydajemy drukowany magazyn Zwykłe Życie. Kiedy się na to zdecydowałyśmy, niektórzy ludzie pukali się w głowę: „chcecie wydawać magazyn, kiedy papierowa prasa upada?” – mówiono” A jednak – udało się. Wydałyśmy już dwanaście numerów kwartalnika i nie zamierzamy przestać. Robimy to głównie dlatego, że kochamy papier – jego fakturę, zapach, szelest. Festiwal „Niech żyje papier!” jest dla takich osób jak my. Wiemy, że jest ich cała masa”.

Gratulujemy pomysłu!papier1

12998759_997472697009977_4134232143868316793_npapiervvpp pp1 pp3 pp4 pp5 pp6 pp7 pp8

pora_na_potwora_cmyk-kopiowanie phpThumb_generated_thumbnailjpg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *